1397-03-06 19:37:00 سایر رخداد هاپرینت تعداد بازدید : 465
تشییع جنازه ملک مطیعی به خشونت کشیده شد

 
 مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر ناصر ملک‌مطیعی، بازیگر سینمای ایران، روز یکشنبه ششم خرداد در تهران و در میان شعارهای اعتراضی علیه تلویزیون دولتی ایران برگزار شد.
بنابر گزارش‌ها و ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، برخی عناصر موتورسوار به سوی برخی از شرکت‌کنندگان مراسم یکشنبه در خیابان‌های مرکزی تهران هجوم برده و در گورستان «بهشت زهرا» نیز اقدام به شلیک گاز اشک‌آور کرده‌اند. 
در مراسم پیش از ظهر یکشنبه که از ساختمان شمار ۲ خانه سینما واقع در خیابان وصال آغاز شد، هنرمندان حاضر در مراسم به انتقاد از محدودیت‌های اعمال‌شده بر ناصر ملک‌مطیعی پرداختند و صدای ضبط شده بهروز وثوقی، بازیگر هم‌نسل آقای ملک‌مطیعی و ساکن آمریکا، نیز برای شرکت‌کنندگان در این مراسم پخش شد.
آقای وثوقی در پیام صوتی خود با اشاره به اینکه این نخستین بار است که صدایش «بین مردم و در خاک وطن» شنیده می‌شود گفت: «امروز با اندوه باید در از دست دادن یک بزرگ و یک برادر و یک ناصر ملک‌مطیعی که مانند من چهل سال منتظر ماند، عزاداری کنیم».
سعید راد، فرامرز قریبیان، مهناز افشار، داریوش فرهنگ و پریناز ایزدیار از جمله هنرمندان حاضر در مراسم روز یکشنبه بودند و شماری از آنان، از جمله پوری بنایی، مسعود کیمیایی، علی دهکردی، محمد متوسلانی، پژمان بازغی و محسن امیریوسفی نیز سخنانی کوتاه ایراد کردند.
به نوشته خبرگزاری ایسنا، «وجه غالب سخنرانی‌ها گله از عملکرد صدا و سیما بود».
امیرعلی ملک‌مطیعی نیز در مراسم تشییع پیکر پدرش گفت: «از رئیس‌ صدا و سیما می‌پرسم که چرا خبر مرگ پدر من و تصویرش از صدا و سیما پخش می‌شود ... ولی تا مدتی قبل امکانش نبود؟»
بر پایه ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، جمعیت حاضر در خیابان‌های اطراف خانه سینما شعارهایی از قبیل «ننگ ما، صدا و سیما ما»، «ناصرخان روحت شاد» و «قیصر کجایی مردمو کشتن» سر می‌دادند.
در مراسم روز یکشنبه محله‌های اطراف خانه سینما در خیابان وصال «تا تقاطع انقلاب، طالقانی و چهارراه ولیعصر مملو از جمعیت بود».
پرویز پرستویی، دیگر بازیگر سینمای ایران، نیز سخنان خود را به انتقاد شدید از تلویزیون دولتی ایران اختصاص داد و گفت: «صدا و سیما که برای مردم است و از پول مردم و بیت‌المال اداره می‌شود ... چرا باید زمانی از ناصر ملک‌مطیعی یاد کند که به دیار باقی شتافته است؟»بنابر گزارش‌ها، پیکر این بازیگر سرشناس سینمای ایران در «قطعه هنرمندان» گورستان تهران به خاک سپرده شد.
ناصر ملک‌مطیعی که زاده ۱۳۰۹ در تهران بود، بامداد شنبه در ۸۸ سالگی در بیمارستانی در تهران درگذشت.

اشتراک در 100 درجه اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter ارسال ایمیل به دوستان در Gmail اضافه کردن به Google Bookmarks اضافه کردن به Google Reader ارسال ایمیل به دوستان در یاهو اشتراک در لینکدین
نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *