1396-11-06 23:27:53 سایر رخداد هاپرینت تعداد بازدید : 236
نویسندگانی که در باره رئیس جمهورها نوشتند

 
دنیای هنر و ادبیات هیچگاه از سیاست غافل نبوده است و در این بین روسای جمهور بعضا در معرض افشاگری هایی بودند که نویسندگان با انداختن ذره بین به زندگی خصوصی آنها یا اقدامات این افراد در دوره ریاست جمهوری کتاب هایی را در باره آنها به رشته تحریر در آورده اند. کتاب های این نویسندگان معمولا پر فروش بوده و مورد توجه افکار عمومی و رسانه ها قرار داشته است
کتاب های آتش خشم نوشته  مایکل وولف، به خاطر این لحظه متشکرم نوشته والری تریرویلر بانوی اول سابق فرانسه ، عشق رئیس جمهور نوشته پاتریک اندرسون، از نیاوران تا پاستو نوشته  امیررضا پرحلم و آقای رئیس جمهورنوشته میگل آنخل استوریاس از جمله این کتابها هستند .  
 
آتش و خشم 
نوشته  مایکل وولف یکی از این آثار است که این روزها سر و صدای زیادی در امریکا به راه انداخته است. 
این کتاب پشت پرده ۹ ماه ریاست جمهوری دونالد ترامپ را تشریح می کند و نویسنده در آن، چگونگی انتصاب دونالد ترامپ به سمت رئیس جمهور آمریکا را روایت کرده است. 
 ولف نویسنده آثار پرفروش داستانی است و در کتاب «آتش و خشم» نظر واقعی کارمندان در مورد ترامپ، چه چیزی باعث شد ترامپ ادعا کند که اوباما استراق سمع کرده است؟، چرا جیمز کومی رئیس اف بی آی اخراج شد؟، و .. را پاسخ داده است
 
 
 
 
 
 
 
به خاطر این لحظه متشکرم
این کتاب نوشته والری تریرویلر بانوی اول سابق فرانسه است که خاطرات آشنایی خود با اولاند را در کتابی افشاگرانه مطرح می کند.
کتاب خاطرات سیاسی والری تریرویلر بانوی اول سابق فرانسه، بیش از هر چیز داستان یک زندگی است؛ زندگی خبرنگاری گمنام که شاهد سیاست‌ورزی‌های فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور کنونی فرانسه و البته نارضایتی‌اش از زندگی با سگولن رویال، مادر چهار فرزندش است.
 
 
 
عشق رئیس جمهور
 
نویسنده این کتاب پاتریک اندرسون است که درباره وکیلی موفق به نام  بن نورتون است که به همراه دونا هندریکس در تیم تبلیغاتی "ویتمور" رئیس جمهوری آمریکا همکاری داشت اما بعد از به هم خوردن رابطه بن و دونا به خاطر ورود ویتمور به این رابطه، بن از آمریکا می رود. مدتی بعد از بازگشت بن، دونا به قتل می رسده و بن به خاطر عشقی که به دونا داشته تصمیم می گیرد قاتل را پیدا کند.
این کتاب که نام اصلی آن «معشوقه‌ رییس جمهور» است نخستین بار در انگلستان منشتر شد. پاتریک اندرسون نویسنده‌ این کتاب از موفق‌ترین نویسندگان داستان‌های سیاسی است 
 
آقای رئیس جمهور
 
این اثر  نوشته میگل آنخل استوریاس کتاب دیگری است که موضوع داستان آن انتقاد از حکومت های به ظاهر جمهوری ولی در اصل دیکتاتوری و به خصوص رئیس جمهوری های خودکامه این حکومت ها است. در داستان شاهد یک فضای پراختناق هستیم . این كتاب توصيفي واقعي از حكومتي استبدادي در آمريكاي مركزي است  که تصویر آقای استرادا كابررا  را كه از سال 1898 تا 1920 بر كشور گواتمالا حكومت كرد. نشان می دهد
 
از نیاوران تا پاستور
این اثر  نوشته  امیررضا پرحلم از دیگر آثاری است که در ایران منتشر شده و روی کار آمدن حسن روحانی و پایان دولت احمدی نژاد را همراه با افشاگری هایی بیان می کند.
این اثر،  روایت داستانی از حاشیه و متن انتخابات ریاست جمهوری سال 92 است. بخش آخر این کتاب که جنجال‌برانگیزترین بخش کتاب نیز هست؛ به موضوع احمدی‌نژاد پس از پاستور اختصاص دارد. در بخشی از این فصل نویسنده درباه سرنوشت هدایای ریاست جمهوری اینگونه روایت کرده است: «اوایل تیرماه 92 نامه‌ای ازسوی رئیس دفتر رئیس جمهور وقت به معاون تشریفات دفتر رئیس جمهور که مدیریت ساختمان موزه هدایا واقع در سعدآباد را برعهده داشت؛ نوشته شد که از عزم احمدی‌نژاد مبنی بر بسته‌بندی و فهرست‌برداری هدایای دوران هشت ساله ریاست‌جمهوری حکایت داشت، براساس دستور رئیس دفتر رئیس جمهور کار بسته‌بندی هدایا اوایل تابستان آغاز شد. پس از رسمی شدن بی‌سر و صدای موضوع، این اموال در چهار کامیون جاسازی و پنج ماشین زرهی اسکورت شد و به ساختمان لادن در حوالی ونک منتقل گردید.... فردی از افراد نزدیک به عوامل دولت دهم بعدها به یک خبرنگار گفت: اسنادی که مشخصات این اموال را ثبت کرده بودند، امحا شده است. همچنین از طرف عواملی در دفتر رئیس‌جمهور سابق به برخی افراد و کارکنان موزه هدایایی داده شده تا همه اطلاعات مربوط به هدایا شامل پرونده‌ها، فهرست و عکس هدایا منهدم شده و از بین بروند».
بخش‌های متعددی از این کتاب به عملکرد سایر چهره‌های سیاسی همچون هاشمی رفسنجانی پرداخته شده و البته محور اصلی آن، چگونگی روی کارآمدن حسن روحانی در مقام رئیس‌جمهور است.

اشتراک در 100 درجه اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter ارسال ایمیل به دوستان در Gmail اضافه کردن به Google Bookmarks اضافه کردن به Google Reader ارسال ایمیل به دوستان در یاهو اشتراک در لینکدین
نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *