1396-07-24 19:08:50 سایر رخداد هاپرینت تعداد بازدید : 606
خیانت در تحویل دادن کرکوک به ارتش عراق !

مسعود بارزانی: اتحادیه میهنی با "خیانتی بزرگ و تاریخی" کرکوک را به دولت عراق تحویل داد. بغداد "بهای سنگینی" بابت این "تجاوز" پرداخت خواهد کرد. ظاهرا طبق برخی اخبار برخی پیشمرگه های اتحادیه میهنی بدون هیچگونه مقاومتی به راحتی شهر را تحویل نیروهای عراقی داده اند.


این اتفاق در ست هنگام تحویل موصل به داعش نیز ( قبلا )  افتاده و آن گونه که در کتاب داعش و جهاد النکاح آمده داعشی ها در روز روشن ظرف چند ساعت از دروازه های شهر عبور کردند چون فرماندهان پلیس محلی قبلا با پول طمیع شده بودند.

اما این بار ظاهرا وضع کمی فرق می کند. از صبح امروز همه از سرعت سقوط شهر شگفت زده هستند و به نظر می رسید کاسه ای زیر نیم کاسه بوده است.
همسر جلال طالبانی هم که ظاهرا مخالف همه پرسی اقلیم است می گوید  واقعه کرکوک نتیجه توطئه حزب دموکرات عراق است.
 
مسعود بارزانی به عنوان فرمانده کل پیشمرگ ها در بیانیه ای در مورد پیش روی ارتش عراق نوشت: "متاسفانه در این اقدام برخی مسئولان حزب اتحادیه میهنی نیز در توطئه علیه مردم کردستان شرکت داشتند و "خیانتی بزرگ و تاریخی" علیه مردم کردستان مرتکب شدند. این مسئولان دستور دادند پیشمرگ‌ها مواضع حساس در کرکوک را ترک کنند تا نیروهای حشد شعبی بر این مواضع سیطره یابند...به مردم کردستان اطمینان می‌ دهیم با وجود خیانت برخی‌ها، نیروهای پیشمرگ از کردستان دفاع می‌ کنند و تاکید می‌ کنیم شکستن اراده مردم کردستان غیرممکن است. از همه مردم کردستان و پیشمرگ‌ها می‌ خواهیم که در مقابل این تجاوز بایستند. پیش از هرچیز دولت حیدر العبادی مسئول این جنگ علیه مردم کردستان است و باید بهای سنگین آن را نیز بپردازد".

از سوی دیگر، هیرو ابراهیم احمد از اعضای برجسته حزب اتحاد میهنی کردستان عراق روز دوشنبه با صدور بیانیه ای حزب دموکرات کردستان عراق را متهم کرد که آنچه امروز در کرکوک می گذرد نتیجه توطئه حزب دمکرات کردستان عراق می باشد. همسر جلال طالبانی همچنین اتهامات حزب دمکرات کردستان عراق مبنی بر خیانت به کرکوک از سوی اتحاد میهنی (و تسلیم مناطق تحت کنترل خود) به دولت مرکزی را رد کرد. وی همچنین از مردم خواست که آرامش خود را حفظ کنند.

مسعود بارزانی در این بیانیه که با نام "فرماندهی کل نیروهای پیشمرگ" صادر شده، آورده است، برخی رهبران حزب اتحادیه میهنی به نیروهای تحت امر خود دستور داده‌اند تا از مناطقی که تحت کنترل آنها بوده عقب نشینی کنند و این امر باعث شد تا نیروهای حشد شعبی بر این مناطق سیطره یابند.
مسعود بارزانی به عنوان رئیس اقلیم کردستان عراق، فرماندهی کل پیشمرگ‌ها را هم بر عهده دارد. او در این بیانیه گفته  که طرف‌های خارجی عملیات حشد شعبی در کرکوک را رهبری می‌کنند.
بارزانی در این بیانیه آورده است: حمله نیروهای عراقی و حشد شعبی انتقام از مردم کردستان است که خواهان آزادی هستند و انتقامی از اهالی کرکوک که همواره مواضعی شجاعانه در قبال مسائل کردها داشته‌اند. متاسفانه در این اقدام برخی مسئولان حزب اتحادیه میهنی نیز در توطئه علیه مردم کردستان شرکت داشتند و "خیانتی بزرگ و تاریخی" علیه مردم کردستان مرتکب شدند. این مسئولان دستور دادند پیشمرگ‌ها مواضع حساس در کرکوک را ترک کنند تا نیروهای حشد شعبی بر این مواضع سیطره یابند.
در ادامه این بیانیه آمده است: اعلام می‌کنیم که این "تجاوز" از سوی حشد شعبی و نیروهای عراقی با سلاح ائتلاف بین‌المللی و زره پوش‌های آمریکایی که در اختیار ارتش عراق و حشد شعبی گذاشته شده، انجام می‌گیرد در حالی که به نیروهای پیشمرگ برای مقابله با داعش چنین سلاحی داده نشد. به مردم کردستان اطمینان می‌دهیم با وجود خیانت برخی‌ها، نیروهای پیشمرگ از کردستان دفاع می‌کنند و تاکید می‌کنیم شکستن اراده مردم کردستان غیرممکن است.
فرماندهی کل نیروهای پیشمرگ در پایان بیانیه خود آورده است: از همه مردم کردستان و پیشمرگ‌ها می‌خواهیم که در مقابل این تجاوز بایستند. پیش از هرچیز دولت حیدر العبادی مسئول این جنگ علیه مردم کردستان است و باید بهای سنگین آن را نیز بپردازد.

اشتراک در 100 درجه اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter ارسال ایمیل به دوستان در Gmail اضافه کردن به Google Bookmarks اضافه کردن به Google Reader ارسال ایمیل به دوستان در یاهو اشتراک در لینکدین
نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *