1396-05-28 18:14:17 اخبار سراسریپرینت تعداد بازدید : 503
ماجرای زورگیران نیمه شب

 سارق مأمورنما که با استفاده از دو خودروی پژو 206 و سمند و در پوشش مأمور از ساعت 24 الی 4 بامداد اقدام به زورگیری و سرقت از رانندگان جوان تهرانی می‌کردند، توسط یکی از مالباختگان و کمک مردم زمینگیر شدند.
 
 ساعت 00:30 بامداد مورخه 14 مرداد 1396 وقوع یک فقره نزاع و درگیری در ابتدای اتوبان نیایش به کلانتری 134 شهرک قدس اعلام شد.
با حضور مأمورین در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد سرنشینان دو دستگاه خودروی سواری سمند و مزدا 3 با یکدیگر درگیر شدند.
طی درگیری سرنشینان خودروی سمند با استفاده از سلاح سرد اقدام به مجروح کردن دو نفر از سرنشینان خودروی مزدا 3 نموده و زمانی که قصد فرار از محل را داشتند، حضور مردم در محل مانع از فرار آنها شده است.
یکی از سرنشینان خودروی مزدا 3 در اظهاراتش به مأموران گفت: چند شب پیش ( ساعت23 مورخه 11 مرداد 1396 ) یک دستگاه خودروی 206 سفید رنگ بدون پلاک در حالیکه خودروشان چراغ هشدار  LED داشت، در محدوده اتوبان نیایش به من دستور ایست داد؛ به تصور اینکه آنها مأمور هستند در حاشیه اتوبان توقف کردم؛ یکی از سرنشینان 206 ابتدا از من درخواست مدارک شناسایی کرد و زمانیکه مدارک را به وی دادم از من خواست تا از ماشین پیاده شوم؛ به محض پیاده شدن از ماشین بود که ناگهان هر سه سرنشین خودروی 206 به سمت من حمله ور شدند.
وی ادامه داد: آنها ابتدا به صورتم افشانه زدند و طی نزاع و درگیری، آنها با سلاح سـرد مرا از ناحیه سینه و دست مجروح کردند و نهایتا با سرقت گوشی تلفن همراه، وجه نقد، دستبند طلا و ساعت به سرعت از محل متواری شدند.
این فرد گفت: امشب زمانی که با دوستانم در حال مراجعت به منزل بودیم، به صورت کاملا اتفاقی هر سه نفرشان را این بار سوار بر یک دستگاه خودروی سمند شناسایی کردم ؛ آنها را تعقیب کردیم تا نهایتا در ابتدای ورودی اتوبان نیایش مانع از ورود آنها به داخل اتوبان شدیم.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و غصب عناوین دولتی و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
اعتراف به دهها فقره زورگیری در پوشش مأمور:
کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که در همان لحظه دستگیری سه سرنشین خودروی سمند سفید رنگ و بازرسی اولیه از خودروی آنها، مأمورین حاضر در صحنه، موفق به کشف گاز اشک آور ، دو دستگاه بی سیم، اسلحه کمری بادی، چراغ هشدار  LED ویژه خودرو و چند قبضه سلاح سرد شده‌اند.
با توجه به شواهد و دلایل، متهمین بنام‌های حسین . ص ( 22 ساله )، امیر . ص ( 33 ساله ) و جعفر . ر ( 35 ساله ) که چاره ای جز اعتراف نداشتند صراحتا به سرقت از مالباخته و همچنین دهها فقره سرقت مشابه از رانندگان جوان در محدوده اتوبان و بزرگراه های غرب تهران بویژه در اتوبان شهید همت، حکیم و یادگار امام اعتراف و عنوان داشتند که تمامی سرقت‌های خود را در محدوده زمانی 24 الی 4 بامداد انجام داده‌اند.
سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و با بررسی شکایت های مشابه، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی شدند که متهمین با استفاده از خودروهای سواری پژو 206 و سمند و در پوشش مأمور اقدام به زورگیری و سرقت از آنها کرده بودند .
سرهنگ کارآگاه داوود فرد ، با اشاره به دستور مقام قضایی مبنی بر انتشار بدون پوشش تصاویر هر سه متهم پرونده گفت : با توجه به اعتراف صریح متهمین به دهها فقره غصب عناوین و سرقت های تحت پوشش مأمور و به منظور شناسایی سایر شکات و مالباختگان و دیگر جرایم ارتکابی متهمین ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین از سوی بازپرس پرونده صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.

اشتراک در 100 درجه اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter ارسال ایمیل به دوستان در Gmail اضافه کردن به Google Bookmarks اضافه کردن به Google Reader ارسال ایمیل به دوستان در یاهو اشتراک در لینکدین
نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *