1396-04-07 17:25:50 علمی پرینت تعداد بازدید : 922
سه روش کلیدی برای کند کردن فرسودگی مغز

متخصصان سلامت در بررسی اخیر خود سه روش کلیدی برای کند کردن روند فرسودگی مغز و به تاخیر انداختن آلزایمر و انواع دیگر زوال عقل معرفی کردند.
 
در حالی که علت دقیق بروز انواع مختلف زوال عقل همچنان نامشخص است پزشکان معتقدند این بیماری تا حدودی به دلیل فرسوده شدن مغز به وجود می‌آید.
 
به گفته متخصصان آمریکایی سه فاکتور تمرین‌های شناختی، کنترل فشار خون و ورزش کردن می‌تواند افت توان شناختی مرتبط با افزایش سن را کاهش داده یا به تاخیر اندازد.
 
محققان در رابطه با نقش تمرین‌های شناختی اظهار داشتند این تمرین‌ها شامل فعالیت‌هایی می‌شوند که فرد را به تفکر وا می‌دارد و شامل حل کردن جدول یا حتی بازی آنلاین فکری می‌شود.
 
هرچند تاثیرگذاری نوع تمرین‌های شناختی در این زمینه بحث برانگیز است اما ایده اصلی مطرح شده این است که تمرین دادن به مغز، انعطاف‌پذیری آن را افزایش داده و می‌تواند زوال عقل را کند کنند.
 
به گفته متخصصان، کنترل فشار خون هم از عوامل موثر در کند ساختن فرآیند فرسوده شدن مغز است. مطالعه انجام گرفته در سال ۲۰۱۳ نشان می‌دهد فشار خون بالا به خصوص در رگ‌هایی که خون را به سر و گردن می‌رسانند با افت توانایی مغز مرتبط است.
 
به گزارش مدیکال دیلی، ورزش کردن هم از دیگر فاکتورهایی است که به گفته متخصصان با کاهش خطر زوال عقلی مرتبط است.

اشتراک در 100 درجه اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter ارسال ایمیل به دوستان در Gmail اضافه کردن به Google Bookmarks اضافه کردن به Google Reader ارسال ایمیل به دوستان در یاهو اشتراک در لینکدین
نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *