1396-04-06 16:43:37 اخبار سراسریپرینت تعداد بازدید : 708
دزدان دریایی به تایلند رفتند

دزدان دریایی با حمله به یک نفتکش تایلندی حامل بیش از سه میلیون و 800 هزار لیتر سوخت در آب های مالزی، یک میلیون و 500 هزار تن از محموله این کشتی را سرقت کردند.
 
به گزارش تارنمای 'مالای میل آنلاین' روز سه شنبه به نقل از 'پورنچای پینتونگ' فرمانده نیروی دریایی تایلند اعلام کرد که این حادثه روز جمعه در آبهای سواحل 'کوانتان' مالزی رخ داده است.
کشتی این سوخت را از سنگاپور به 'سونکهلا' در تایلند منتقل می کرد.
'پورنچای پینتونگ' فرمانده نیروی دریایی تایلند، دزدان مسلح شبانه با وارد شدن به عرشه کشتی، کاپیتان و 16 خدمه را گروگان گرفتند و سپس نسبت به تخریب تجهیزات ارتباطی اقدام کردند.
این مقام تایلندی خواستار هوشیاری همه کشتی ها در منطقه شد.
نیروی دریایی تایلند همچنین با ارسال کشتی هایی به 'پولائو تیکوس' که کشتی سرقت شده اکنون در آنجا لنگر انداخته خواستار انجام تحقیقات و بازرسی از این کشتی شد.
این کشتی در حالی هدف دزدان دریایی قرار گرفت که اندونزی، مالزی و فیلیپین پس از ماه ها گفت وگو در خصوص عملیات گشت زنی در آب های مشترک با یکدیگر به توافق نهایی رسیدند و این عملیات از اوایل هفته گذشته آغاز شد.
این سه کشور که در ابتدا هدف از گشت مشترک دریایی را مقابله با دزدان دریایی عنوان کرده بودند، در هفته های گذشته و با توجه به وقوع بحران شهر 'مراوی' در جنوب فیلیپین توجه خود را به تردد احتمالی تروریست ها در منطقه نیز معطوف کردند.
در بحران شهر 'مراوی' صدها تروریست حامی گروه تروریستی داعش این شهر را هدف حملات خود قرار دادند که این حملات با وجود مقابله ارتش با آنها همچنان ادامه دارد.

اشتراک در 100 درجه اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter ارسال ایمیل به دوستان در Gmail اضافه کردن به Google Bookmarks اضافه کردن به Google Reader ارسال ایمیل به دوستان در یاهو اشتراک در لینکدین
نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *